LEVER

Projekt „LEVER – Modelling informal learning and transversal competences in the voluntary service experience to increase employment and mobility of citizens” organizowany jest przez Fondazione Politecnico di Milano (Włochy) we współpracy z partnerami:

  • L.A.Vo.P.S. – Volunteering Service Centre Sondrio Province (Włochy),
  • Confindustria di Sondrio e Lecco (Włochy), SNS – Scuola Nazionale Servizi (Włochy),
  • VPL – Foundation European Centre Valuation Prior Learning (Holandia),
  • VIA University College (Dania),
  • HOMINEM Challenge SL (Hiszpania)
  • oraz Fundacją Dobra Sieć (Polska).

Projekt finansowany jest ze środków program Erasmus +.

gnf_lever_20160823-52

CEL

Celem projektu jest wypracowanie modelu i narzędzi, które pomogą organizacjom i wolontariuszom w rozwijaniu kompetencji miękkich, które mogą być przydatne na rynku pracy.

ETAPY

W ramach projektu przeprowadzone zostało badanie, którego celem było zidentyfikowanie lokalnych doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie rozpoznawania kompetencji zdobywanych w toku edukacji nieformalnej i poza-formalnej oraz zidentyfikowanie przykładów programów wolontariackich, które pozwalają wolontariuszom uczyć się i rozwijać ich kompetencje.

Następnie, na podstawie wyników badania i doświadczeń partnerów, opracowany został podręcznik, opisujący Model LEVER – procedurę certyfikowania kompetencji uwzględniającą uwarunkowania lokalne oraz przygotowana została platforma internetowej, na której wszyscy zainteresowani wolontariusze mogą przejść proces certyfikacji (w języku angielskim).

CZAS NA TESTOWANIE!

Ponieważ Model LEVER jest narzędziem innowacyjnym, w ramach projektu przewidziano fazę testową, podczas której w każdym z państw biorących udział w projekcie:

  • Zostanie zorganizowane profesjonalne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy są zainteresowani wykorzystaniem Modelu LEVER w potwierdzaniu kompetencji współpracujących z nimi wolontariuszy. Uczestnicy szkolenia uzyskają certyfikaty potwierdzające ich wiedzę z zakresu pełnienia roli tutora – osoby wspierającej wolontariusza w przejściu przez proces certyfikacji oraz asesora – osoby oceniającej poziom kompetencji wolontariusza na podstawie rozmowy i zgromadzonych przez wolontariusza materiałów.
  • Co najmniej 12 wolontariuszy potwierdzi swoje kompetencje z jego użyciem, a następnie podzieli się z organizatorami swoimi wrażeniami i sugestiami ulepszenia narzędzia.

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Skontaktuj się z nami!

Dla pierwszych 24 osób udział w szkoleniu jest bezpłatny!

 

Więcej informacji: http://kompetencjewolontariuszy.pl/

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.