Program grantowy mPotęga

Łamigłówki, warsztaty, gry planszowe, blogi edukacyjne, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych – tak może wyglądać nauka matematyki! Zwolennicy edukacji przez zabawę, pasjonaci nauk ścisłych, mający pomysły na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki, mieli możliwość zgłosić się do trzech edycji konkursu grantowego „mPotęga”. Jego organizatorem jest Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.
Program „mPotęga” ma na celu zainspirowanie nauczycieli i pasjonatów matematyki do zerwania ze schematami, rutyną lekcji matematyki oraz rozbudzenie u dzieci i młodzieży zainteresowania tym przedmiotem.

Działania w dofinansowanych projektach skierowane są do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych, nauczycieli, pasjonatów matematyki, pedagogów, animatorów – wszystkich tych, którzy chcą poznawać świat matematyki lub chcą pokazać, że matematykę można zrozumieć i polubić.

Tegoroczna, ogólnopolska, edycja była rekordowa: nagrodzono aż 209 z 880 nadesłanych wniosków. Łączna kwota przyznanych grantów jest ponad trzykrotnie wyższa niż w ubiegłym roku i sięgnęła 1,2 mln zł. Dodatkowo 2 projekty wybrane przez internautów otrzymały  Nagrodę Publiczności w wysokości 5 tys. zł.

O granty mogły ubiegać się:

  • organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, biblioteki;
  • szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne;
  • grupy nieformalne.

Granty zostały przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów z gimnazjów, liceów i techników.
Kapituła oceniająca wnioski o dofinansowanie wybrała 209 projektów, które otrzymają dofinansowanie od 2 tys. zł do 8 tys. zł. Projekty trwają od 2 do 4 miesięcy, do końca 2016 r. Podsumowaniem III edycji będzie wydarzenie – Piknik Matematyczny w Centrum Nauki Kopernik.

Więcej na stronie www.mpotega.pl

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.