Moje Stypendium

Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z istnienia programów stypendialnych  innych niż te oferowane przez szkoły i uczelnie. Fundacja Dobra Sieć poprzez serwis internetowy www.mojestypendium.pl informuje o programach stypendialnych stowarzyszeń i fundacji, samorządów, firm i uczelni wyższych. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych, artystycznych i staży, skierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli, rodziców, doktorantów, artystów i sportowców. Dzięki wyszukiwarce każdy zainteresowany może łatwo znaleźć stypendium lub konkurs najbardziej odpowiadający jego zainteresowaniom i potrzebom.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu mojestypendium.pl, w którym można znaleźć:

  • Bazę aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 10 000 informacji z Polski i zagranicy);
  • Artykuły o stypendiach;
  • Informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania rynku stypendialnego

W ramach programu Moje Stypendium zorganizowaliśmy też 5 edycji Konkursu na najlepsze programy stypendialne „Dobre Stypendia”, którego celem jest promocja dobrych praktyk prowadzenia programów stypendialnych oraz wyróżnienie najlepszych. Jako organizatorzy Konkursu pragniemy docenić ich znaczenie w ułatwianiu dostępu do kształcenia i rozwoju oraz promować i wspierać ideę programów stypendialnych. W Konkursie mogą wziąć udział: organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, jednostki samorządu terytorialnego i firmy.
W ramach Programu Fundacja organizuje również cykliczne konferencje o tematyce stypendialnej, szkolenia dla organizatorów programów stypendialnych i stypendystów, wydaje publikacje, prowadzi badania rynku stypendiów i koordynuje prace zespołów roboczych skupiających przedstawicieli instytucji zainteresowanych rozwojem programów stypendialnych w Polsce.

Zajmujemy się również ewaluacją programów stypendialnych oraz projektowaniem i zarządzaniem programami stypendialnymi w imieniu darczyńców – szyciem programu stypendialnego na miarę. Możemy również poprowadzić warsztaty dla młodych ludzi, na temat tego jak szukać stypendium oraz warsztaty dla stypendystów, które pomogą im w budowaniu społeczności. Wszystkich chętnych do współpracy  zapraszamy do kontaktu.

Kontakt:

Zespół:

  • Aleksandra Belina
  • Małgorzata Stradomska-Kalinka
  • Anna Weksej
Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.