Aktualności

Spotkania „Stypendia przyszłości III”

Rola naszej Fundacji we wspieraniu systemu stypendialnego

Jako Fundacja Dobra Sieć od wielu lat wspieramy system stypendialny w Polsce. Oprócz prowadzenia największego w Polsce portalu edukacyjnego o stypendiach, mojestypendium.pl, prowadzimy działania na rzecz i w partnerstwie z organizatorami inicjatyw stypendialnych. Co robimy? Otóż:

Jednym z takich działań, szczególnie nam bliskich, jest cykl spotkań pod hasłem „Stypendia przyszłości”.

Cykl „Stypendia przyszłości”

„Stypendia Przyszłości” to przestrzeń do rozmów, dyskusji i zadawania pytań wszystkim, którym edukacja nie jest obojętna i którzy postanowili wspierać ją właśnie za pomocą stypendiów. To także szansa inspirowania się wzajemnie w tematyce organizowania i realizowania programów stypendialnych.

Na każde spotkanie składają się: wystąpienia prelegentów, którzy dzielą się dobrymi praktykami, sesje pytań i odpowiedzi oraz dyskusje w gronie uczestników.

Czy wiecie, że cykl z radością i dumą prowadzimy od 2021 roku?

W 2021 roku rozmawialiśmy o promocji programów stypendialnych, diagnozie i ewaluacji oraz o budowaniu relacji ze stypendystami.

Zaś w 2022 roku prowadziliśmy spotkania o wpływie pandemii, o narzędziach cyfrowych oraz o wsparciu psychologicznym i mentoringu stypendystów i stypendystek.

Co ważne, po każdym cyklu spotkań redagujemy, z gronem organizacji przyznających stypendia, publikacje w postaci praktycznych i ogólnodostępnych poradników.

Zapraszamy do lektury poradników o programach stypendialnych! A w przyszłym roku ukaże się jego kolejna odsłona, po tegorocznym cyklu spotkań. 🙂

Relacja ze spotkania 27 września

W środę 27 września odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach naszego cyklu.

W grodnie ponad 25 osób rozmawialiśmy o tym, jak budować:

  • ciekawe narracje wokół programu stypendialnego,
  • poczucie radości i dumy z przynależności do programu stypendialnego,
  • pozytywne skojarzenia wokół stypendiów.

Przyczynkiem do rozmów były niezwykle inspirujące prezentacje zaproszonych przez nas gości:

  • Barbary Stępień (L’Oréal Polska, Program stypendialny L’Oréal Dla Kobiet i Nauki),
  • Zuzanny Komornickiej (Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika, Program Stypendialny “Z rączki do rączki”),
  • Bartłomieja Miąsko (Centrum Myśli Jana Pawła II, Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II).

Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, jakie skojarzenia mamy z programami stypendialnymi. Jesteście ciekawi, jak o stypendiach myślą ich organizatorzy? Zobaczcie wizualne podsumowanie ich opinii!

W czasie spotkania zapytaliśmy także uczestników o to, jakimi przymiotnikami można opisywać stypendystów, by programy stypendialne pozytywnie się kojarzyły? Spójrzcie na poniższe, graficzne podsumowanie odpowiedzi. A Wy, jak opisujecie stypendystów?

Po bardziej szczegółową relację ze spotkania zapraszamy zaś na portal MojeStypendium.pl, do artykułu autorstwa Kacpra.

Stypendia i edukacja to dla Was ważne tematy? Zatem już dziś zapraszamy do śledzenia aktualności na portalu MojeStypendium.pl oraz zapisania w kalendarzu daty 14 listopada, gdy odbędzie się kolejne spotkanie. Tym razem warsztaty w niezwykle kreatywnej, ciekawej odsłonie, zorganizujemy na żywo w Warszawie – nie może Was zabraknąć! 🙂

Bardzo dziękujemy za wsparcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która jest partnerem strategicznym portalu MojeStypendium.pl.

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.