O nas

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki FDS to dwa zasadnicze programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem dały zaowocowały kolejnymi projektami. Jednak najważniejszym naszym celem jest rozwój wiedzy o stypendiach i o e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

W ramach naszej misji prowadzimy portale:

  • www.mojestypendium.pl – to największa w Polsce bazę stypendiów i konkursów.
  • www.e-wolontariat.pl – to jak dotąd jedyna w Polsce strona poświęcona działaniom społecznym realizowanym przy współpracy internautów-wolontariuszy za pośrednictwem Internetu.
  • www.tudu.org.pl – to z kolei pierwsza w kraju platforma umożliwiająca e-wolontariuszom pomaganie on-line organizacjom pozarządowym.

Realizujemy projekty szkoleniowe, m.in. z zakresu wykorzystania nowych technologii
w projektach społecznych, a także konstruowania programów stypendialnych spełniających standardy Karty Zasad Dobrego Programu Stypendialnego.

Szczegóły naszej działalności możesz poznać dzięki rocznym sprawozdaniom: https://dobrasiec.org/o-nas/sprawozdania/

Ponadto, jako pierwsza i jedyna organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem European Volunteer Centre – CEV, które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Fundacja jest także członkiem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ “Dojrz@łość w sieci” oraz sieci Employee Volunteering European Network.

Fundacja Dobra Sieć współpracuje również z sektorem biznesowym, koordynując program wolontariatu pracowniczego „Wolontariusze HOPE” firmy NUTRICIA Polska.

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.