O nas

Fundację Dobra Sieć założyła Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce w maju 2009 r. Początki FDS to dwa zasadnicze programy: Moje Stypendium oraz E-wolontariat, które z czasem dały zaowocowały kolejnymi projektami. Jednak zawsze u fundamentów naszych działań pozostaje promocja technologii cyfrowych jako narzędzi wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

Szczegóły naszej działalności możesz poznać dzięki rocznym sprawozdaniom.

W ramach naszej misji prowadzimy portale:

  • www.mojestypendium.pl – to największa w Polsce bazę stypendiów i konkursów.
  • www.e-wolontariat.pl – to jak dotąd jedyna w Polsce strona poświęcona działaniom społecznym realizowanym przy współpracy internautów-wolontariuszy za pośrednictwem Internetu.
  • www.tudu.org.pl – to z kolei pierwsza w kraju platforma umożliwiająca e-wolontariuszom pomaganie on-line organizacjom pozarządowym.

Szkolenia i spotkania

Prowadzimy projekty szkoleniowe m.in. z zakresu wykorzystania nowych technologii w projektach społecznych, a także konstruowania programów stypendialnych spełniających standardy Karty Zasad Dobrego Programu Stypendialnego. Organizujemy spotkania dla grupy Organizatorów programów stypendialnych „Stypendia przyszłości”. Po pierwszym cyklu, który odbył się w 2021 r., opublikowaliśmy publikację „Stypendia przyszłości. praktyczny poradnik o programach stypendialnych”. Zapraszamy do lektury wszystkich zaangażowanych w edukację i wsparcie szkolnictwa.

Zrzeszenia

Ponadto, jako pierwsza i jedyna organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem European Volunteer Centre – CEV, które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Fundacja jest także członkiem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ “Dojrz@łość w sieci” oraz sieci Employee Volunteering European Network.

Fundacja Dobra Sieć współpracuje również z sektorem biznesowym, koordynując program wolontariatu pracowniczego „Wolontariusze HOPE” firmy NUTRICIA Polska oraz w zakładzie ubezpieczeń PZU.

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.