O nas

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki FDS to dwa zasadnicze programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem dały początek wielu innym naszym działaniom. Najważniejszym naszym celem jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

 

1. Prowadzimy portale:

  • www.mojestypendium.pl – największą w Polsce bazę stypendiów i konkursów.
  • www.e-wolontariat.pl – jedyną w Polsce stronę poświęconą działaniom społecznym realizowanym przy współpracy internautów-wolontariuszy za pośrednictwem Internetu.
  • www.tudu.org.pl – pierwszą w Polsce platformę umożliwiającą społeczne działanie on-line, czyli e-wolontariat na rzecz organizacji pozarządowych i grup aktywistów.

2. Realizujemy projekty szkoleniowe, m.in. z zakresu wykorzystania nowych technologii
w projektach społecznych, a także konstruowania programów stypendialnych spełniających standardy Karty Zasad Dobrego Programu Stypendialnego.

3. Organizujemy konkursy:

  • Polski „Odkryj e-wolontariat” i europejski ‘Discovere-volunteering’ promujące
    i nagradzające najciekawsze projekty społeczne wykorzystujące społeczny potencjał Internetu.
  • Konkurs na najlepsze programy stypendialne „Dobre Stypendia”.

4. Organizujemy konferencje, m.in. o tematyce stypendialnej.

5. Organizujemy akcje społeczne, np. „Hackathon dla e-wolontariatu” (2013).

6. Prowadzimy badania i wydajemy publikacje.

Jako pierwsza i jedyna organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem European Volunteer Centre – CEV, które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Fundacja jest także członkiem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ “Dojrz@łość w sieci” oraz sieci Employee Volunteering European Network.

Fundacja Dobra Sieć współpracuje również z sektorem biznesowym, koordynując program wolontariatu pracowniczego „Wolontariusze HOPE” firmy NUTRICIA Polska.

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.