Fundusz Natalii Partyki

Fundusz Natalii Partyki powstał, aby wspierać młodych sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu, mają trudności z rozwojem kariery. Inicjatorami Funduszu są Pani Natalia Partyka i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a jego operatorem Fundacja Dobra Sieć. Partnerem strategicznym Funduszu jest sieć Biedronka.

O stypendia w ramach Funduszu mogą starać się młodzi sportowcy, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich. W 2015 r. w I edycji  konkursu stypendium otrzymało 12 laureatów wybranych spośród 120 kandydatów, którzy z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe. Stypendia w wysokości do 1500 zł – 1000 zł miesięcznie były wypłacane od września 2015 r.  do czerwca 2016 r.

W wybranej dwunastce znaleźli się m.in. Maria Andrejczyk, która podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie młotem i tym samym uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. W finale konkursu osiągnęła w najlepszej próbie odległość 64,78 m, co w debiucie olimpijskim pozwoliło jej zająć czwarte miejsce. Do medalu zabrakło jej zaledwie dwóch centymetrów. Natomiast na paraolimpiadzie Polskę reprezentował stypendysta Funduszu Bartosz Tyszkowski – srebrny medalista w pchnięciu kulą. Bartosz w 2015 roku zdobył oficjalny rekord świata w rzucie dyskiem, nieoficjalny rekord świata w pchnięciu kulą oraz złoty medal Mistrzostw Świata i Europy w pchnięciu kulą.

Więcej informacji: www.fundusznataliipartyki.pl

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.