Aktualności

Rozwijamy się – szkolenia w zespole Fundacji

W ostatnich miesiącach bardzo intensywnie rozwijamy swoje kompetencje, by jeszcze lepiej wspierać innych i realizować naszą misję społeczną. Przeczytajcie o tym, jak nasz zespół szkolił się i co dobrego z tego wyniknęło. 🙂

Kurs WordPress

Jako Fundacja prowadzimy i rozwijamy kilka stron internetowych, w tym:

 1. największy portal edukacyjny o stypendiach w Polsce www.mojestypendium.pl,
 2. portal e-wolontariat.pl o nowoczesnych formach pomagania, a także
 3. stronę naszej Fundacji, na której właśnie się znajdujecie. 🙂

Co ważne, wszystkie te strony internetowe oparte są o WordPress. Dlatego też, dobra znajomość tego systemu zarządzania treścią jest dla nas priorytetem.

W 2022 roku Gosia, Weronika i Ola z naszej Fundacji wzięły udział w kursie online WordPress prowadzonym przez Olę Gościniak. Za nami kilkadziesiąt lekcji online, dzięki którym poznałyśmy tajniki zaawansowanego zarządzania stroną na WordPressie. Wiemy już dobrze, czym jest np. CSS, WPBakery, Elementor, Gutenberg, ThemeForest czy motyw potomny …

A tak opowiadamy o naszym doświadczeniu z kursu:

Bardzo kompleksowy program szkolenia i szczegółowe instrukcje.
Podobało mi się, że kurs nie był skomplikowany i nie zawierał wiedzy, do której wymagana byłaby znajomość programowania. Wszystko było wyjaśniane po kolei od prostych kwestii po coraz trudniejsze i bardziej zaawansowane zagadnienia. Podobało mi się to, że kurs naprawdę pozwalał od podstaw nauczyć się tworzenia stron internetowych.
Jestem bardzo zadowolona z realizacji kursu i czuję, że moja wiedza znacznie wzrosła.

Dzięki temu wprowadzamy aktualizacje i zmiany na naszych stronach internetowych, by jeszcze lepiej popularyzować wiedzę o stypendiach i e-wolontariacie. 🙂

Kurs online Wizualizacja danych i design informacji

W naszej Fundacji dbamy bardzo o komunikację zewnętrzną i staramy się tworzyć przyjazne, atrakcyjne i dostępne materiały audiowizualne. Ich twórczynią jest m.in. Ania, nasza graficzka, która w 2022 roku ukończyła kurs z zakresu wizualizacji danych i designu informacji. Dzięki niemu Ania pogłębiła swoją umiejętność korzystania z programu Adobe Illustrator oraz RAWGraphs, a także przekładania danych liczbowych na reprezentację wizualną.

Ani podobało mi się najbardziej to, że:

kurs był bardzo praktyczny – prowadząca pokazywała krok po kroku jak realizuje projekt, jednocześnie dzieląc się swoimi inspiracjami, wskazówkami i instrukcjami jak korzystać z narzędzi.

Kurs Accessible Design

Dodatkowo, w grudniu 2022 roku Ania wzięła udział w krótkim kursie online wokół dostępnego projektowania. Dzięki uczestnictwu w nim, podniosła:

 • wiedzę z zakresu dostępności w projektowaniu,
 • znajomość prawa z zakresu dostępności,
 • umiejętność sprawdzenia dostępności strony internetowej oraz dokumentów Word, PowerPoint, Excel, a także
 • kompetencję korzystania z z programów sprawdzających dostępność (accessibility checkers): Achecker, WAVE.

Ania szczególnie docenia to, że:

kurs usystematyzował podstawy dostępności w projektowaniu i dał praktyczne narzędzia do sprawdzania dostępności dokumentów, prezentacji, skoroszytów.

Kurs Digital Designer

Co więcej, Ania uczestniczyła w 14-tygodniowym kursie online nt. web designu, w tym projektowania prototypów stron internetowych. Oprócz ogromu wiedzy, którą podzieliła się z nami w Fundacji, Ania stworzyła przymiarkę do nowej strony Fundacji Dobra Sieć.

Uchylamy rąbka tajemnicy, bo bardzo podobają nam się pomysły Ani – będziemy w przyszłości starać się je wykorzystywać. Jak Wam się podoba fragment makiety strony? 😉

Jak sama wskazuje, przygoda z Digital Designem była to:

Bardzo przystępnie podana duża ilość wiedzy/umiejętności, możliwość wykorzystania umiejętności w praktyce, społeczność wokół kursu.

Kurs Excel w codziennej pracy

Gosia zaś zgłebiła tajniki Excela, a konkretnie – pisania makr. Taka zaawansowana wiedza pomaga m.in. w koordynacji dużych, ogólnopolskich projektów, komunikacji, monitoringu i ewaluacji wielu inicjatyw jednocześnie.

Podczas kursu internetowego „Excel w codziennej pracy cz. 3”, nasza koordynatorka i ekspertka zdobyła kompetencje w zakresie pisania makr w Excelu.

Gosi szczególnie przypadła zaś do gustu:

przystępna forma kursu i praktyczna wiedza w nim zawarta.

Promocja, czyli Rolki w Canvie i Storytelling w social mediach

Ponadto, miałyśmy możliwość uczestniczyć w kursie Storytelling w social mediach Marty Idczak oraz Naucz Się Tworzyć Skuteczne Instagram Reels (Rolki).

Nasza specjalistka ds. komunikacji i promocji uczyła się o tym, czym jest trójkąt Arystotelesa, schemat Parker, a także jak tworzyć opowieść, która zaskakuje. Dodatkowo, szlifowała umiejętności tworzenia skutecznych rolek na Instagramie.

Dzięki tym kursom w ostatnich miesiącach Weronika wdrożyła nową strategię komunikacji i promocji oraz tworzyła dla Was ciekawe, angażujące treści!

Sprawdźcie sami na kanale instragramowym Mojego Stypendium!

Weronika tak wspomina odbyte w 2022 roku kursy:

Kurs Storytelling w social mediach:

Podobała mi się ilość dodatkowych materiałów. Pod każdą lekcją do pobrania był skrypt, w większości listy kontrolne, które ułatwiały podążanie za tematami, które w danej lekcji warto przećwiczyć.

Kurs Naucz Się Tworzyć Skuteczne Instagram Reels (Rolki):

Kurs bardzo obszernie omawiał teoretyczne zagadnienia z zakresu algorytmów Instagrama, tego w jaki sposób można podbić zasięgi rolki i jak sprawić, by miała większe szanse na wybicie się. Podobało mi się, że kurs zawierał dużo wskazówek i wiedzy teoretycznej, ale obejmował też zagadnienia praktyczne, które były na bieżąco pokazywane przez prowadzące – jak działają aplikacje, jak stworzyć wybrany efekt czy jak dodać napisy. W zagadnieniach teoretycznych było dużo mówione o narzędziach, które mogą ułatwić tworzenie rolek i część z nich było dla mnie nowych, lub nie wiedziałam, że mają niektóre funkcje.

Szkoła Trenerów Grupy SET

Zaś Ola, która w Fundacji prowadzi webinaria, szkolenia i warsztaty, podczas kilkumiesięcznej Szkoły Trenerów Grupy SET miała możliwość pogłębić kompetencje w zakresie:

 • projektowania efektywnych szkoleń,
 • prowadzenia szkolenia online,
 • sprzedaży usług szkoleniowych,
 • zarządzania procesem grupowym, a także
 • pracy z oporem i sytuacjami trudnymi.

Dodatkowo, Ola miała możliwość sprawdzić się wielokrotnie w praktyce szkoleniowej. 😉

Duża ilość wiedzy, zróżnicowane materiały edukacyjne na platformie Moodle, powiązanie teorii z praktyką, praktyczne wskazówki z sali szkoleniowej oraz możliwość przećwiczenia umiejętności oraz otrzymania pogłębionej informacji zwrotnej – tak Ola podsumowała Szkołę.

Ola zaprasza do kontaktu w sprawie webinariów i szkoleń dotyczących wolontariatu, a także programów stypendialnych!

Kurs Kadry i płace

Nasz członkini zarządu, Dorota, zrealizowała zaś stacjonarny kurs zawodowy „Kadry i płace” prowadzony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Uzyskała świetny wynik egzaminu i zdobyła zaawansowaną wiedzę, dzięki której opieka nad formalnościami w naszej Fundacji stoi na najwyższym możliwym poziomie.

Dedykowane szkolenia z zakresu tworzenia strategii komunikacji oraz obecności w digitalu

Na koniec poprzedniego roku przedstawiciele – eksperci z Domu Mediowego Czarna Owca przeprowadzili dwa zaawansowane, zindywidualizowane warsztaty dla zespołu naszej Fundacji. DMCO specjalizuje się w kampaniach w mediach społecznościowych z naciskiem na performance marketing. Na rynku od 2017r. poza prowadzeniem kampanii oraz komunikacji dla wielu marek przeprowadza również szkolenia i konsultacje z zakresu strategii i mediów.

Podczas warsztatów:

 • ćwiczyliśmy tworzenie strategii Fundacji (misji, wizji, wartości, strategii, opisu, KPIs),
 • otrzymaliśmy narzędzia do prowadzenia profesjonalnej komunikacji, macierz do tworzenia strategii, badania otoczenia konkurencji, odbiorców i ich potrzeb oraz segmentacji odbiorców,
 • poznaliśmy także pojęcia takie jak touchponity, insighty, Streamy/Filary/Linie komunikacji, Big Idea, Key Visual, Master.


Jakie zaś były nasze wrażenia po warsztatach?

Moje wrażenie to wielki niedosyt i apetyt na ciąg dalszy. Cudownie, że warsztaty były oparte o nasze doświadczenia.

Bardzo podobały mi się ćwiczenia grupowe. Kreatywna i zabawna forma, a jednocześnie otworzyła mi głowę na takie przemyślenie „o co nam właściwie chodzi” i jak można to zakomunikować innym. Super było to, że faktycznie szkolenie było dla nas, o nas i bazując na naszych przykładach tego, co już publikujemy lub co możemy zacząć.

Najbardziej podobało mi się indywidualne dopasowanie kursu do potrzeb naszej codziennej pracy i analiza ekspertów naszych dotychczasowych działań. Doceniam ogrom pracy włożonej w analizę, zindywidualizowanie szkoleń oraz przygotowanie prezentacji na ponad 100 slajdów.

Pochwalimy się też, że od początku roku wdrażamy wiele planów związanych z rozwojem komunikacji zewnętrznej. Jednym z nich jest rozwój kanałów fundacyjnych – zauważyliście? 🙂

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.