E-wolontariat

Jesteśmy przekonani o tym, że w Internecie dzieje się dużo dobrego!

Program E-wolontariatu powstał, aby przełamywać negatywny stereotyp Internetu i promować inicjatywy, które wykorzystują potencjał nowych technologii dla dobra społecznego. Akcje, kampanie społeczne, aplikacje – przykładów takich inicjatyw jest mnóstwo! A ponieważ z naszych obserwacji wynika, że codziennie rodzą się pomysły na nowe inicjatywy, na brak pracy nie narzekamy 🙂 Gromadzimy wiedzę na portalu E-wolontariat.pl, dzielimy się nią na szkoleniach, tworzymy narzędzia, wydajemy publikacje, prowadzimy badania, realizujemy projekty… Zostań z nami i daj się wciągnąć w inspirujący świat e-wolontariatu!

Cele Programu:

 • Promocja e-wolontariatu w Polsce i w Europie.
 • Szerzenie wiedzy o wykorzystaniu nowoczesnych technologii jako narzędzia społecznego zaangażowania wśród organizacji pozarządowych i wolontariuszy.
 • Tworzenie wspólnych standardów dotyczących pracy wolontariuszy przez Internet i lobbowanie na rzecz uznania e-wolontariatu równoprawna formą wolontariatu.
 • Zmiana wizerunku Internetu, zwrócenie uwagi na fakt, iż Internet może być wykorzystany w pozytywny sposób do zaangażowania się na rzecz drugiego człowieka.
 • Działanie przeciw wykluczeniu cyfrowemu, promocja wirtualnego wolontariatu wśród osób starszych, niepełnosprawnych, kobiet pracujących w domu etc.
 • Budowa sieci organizacji obejmującej Polskę i zagranicę, działających na rzecz wolontariatu i e-wolontariatu.

Co robimy?

Na program E-wolontariatu składają się:

 • Portal E-wolontariat.pl -najlepsze źródło wiedzy o wolontariacie wykonywanym za pośrednictwem Internetu oraz wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Czym jest e-wolontariat? Jakie krążą wokół niego mity? Kto może zostać e-wolontariuszem? W jaki sposób można twórczo wykorzystywać nowe technologie dla dobra wspólnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym portalu!
 • TuDu.org.pl – narzędzie do e-wolontariatu: pierwsza w Polsce platforma internetowa, za pośrednictwem której organizacje pozarządowe mogą współpracować z e-wolontariuszami zdalnie. Jeśli chcesz korzystać z TuDu jak profesjonalist(k)a, przeczytaj praktyczne wskazówki.
 • Publikacje -m.in. Podręcznik e-wolontariatu – praktyczny przewodnik dla osób, instytucji i organizacji, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób krok po kroku rozpocząć współpracę z e-wolontariuszami, „Bieszczady 2.0 – rozwój zasobów organizacji dzięki TIK”, „NGO 2.0. Daj się złapać w Sieć!”.
 • Analizy / badania -m.in. E-wolontariat w organizacji pozarządowej i szkole (2010), To jest wolontariat (2011) oraz Internet jest bardziej społeczny, niż mogłoby się wydawać! (2013)

Nasza historia:

Jak to się wszystko zaczęło? Przeczytaj na Blogu: http://e-wolontariat.pl/blog/program-e-wolontariatu-jak-to-sie-zaczelo/

Organizator Programu:

Partnerzy Programu E-wolontariatu:

 • Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności – strategiczny partner Programu.
 • Fundacja Orange – partner portalu E-wolontariat.pl, konkursów „Odkryj e-wolontariat” i ‘Discover e-volunteering’.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.