Fundusz Natalii Partyki

Fundusz Natalii Partyki powstał, aby wspierać młodych sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu, mają trudności z rozwojem kariery. Inicjatorami Funduszu są Pani Natalia Partyka i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a jego operatorem Fundacja Dobra Sieć. Partnerem strategicznym Funduszu jest sieć Biedronka.

Fundusz Natalii Partyki powstał, aby wspierać młodych sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu, mają trudności z rozwojem kariery. 14 września 2015 r. podczas konferencji prasowej zaprezentowano 12 pierwszych stypendystów Funduszu, wybranych spośród 120 kandydatów. W ramach trzech edycji wsparliśmy 33 zawodników różnych dyscyplin sportowych. Laureaci konkursu stypendialnego otrzymują stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wsparcie psychologów sportu.

Wśród stypendystów Funduszu znaleźli się m.in. Maria Andrejczyk, która podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie młotem i tym samym uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. W finale konkursu osiągnęła w najlepszej próbie odległość 64,78 m, co w debiucie olimpijskim pozwoliło jej zająć czwarte miejsce. Do medalu zabrakło jej zaledwie dwóch centymetrów. Natomiast na paraolimpiadzie Polskę reprezentował stypendysta Funduszu Bartosz Tyszkowski – srebrny medalista w pchnięciu kulą. Bartosz w 2015 roku zdobył oficjalny rekord świata w rzucie dyskiem, nieoficjalny rekord świata w pchnięciu kulą oraz złoty medal Mistrzostw Świata i Europy w pchnięciu kulą.

Jednak fundusz to nie tylko stypendia.  W ramach warsztatów Szatnia Sportowców szkolimy sportowców w całej Polsce oraz tworzymy Blog Startowy.

Blog Startowy przeznaczony jest dla młodych sportowców, który są gotowi stać się kimś Wielkim.

Na blogu znaleźć można praktyczne wskazówki i inspiracje, jak być profesjonalnym zawodnikiem, a zarazem szczęśliwym człowiekiem.

Poprzez krótkie notki, grafiki i filmy pokazujemy sprawdzone naukowo oraz potwierdzone w praktyce sposoby, jak:

  • wzmocnić swoją głowę i charakter,
  • zadbać o odpowiednie żywienie oraz regenerację,
  • zarządzać swoim wizerunkiem i pozyskiwać sponsorów,
  • łączyć karierę sportową z rozwojem edukacyjnym,
  • tworzyć zgrany zespół z otaczającymi Cię ludźmi oraz
  • płynnie przejść z etapu juniorskiego w zawodowy świat seniorski.

Więcej informacji: www.fundusznataliipartyki.pl, www.blogstartowy.pl

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.