Program grantowy mPotęga

Łamigłówki, warsztaty, gry planszowe, escape roomy, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych – tak może wyglądać nauka matematyki! Zwolennicy edukacji przez zabawę, pasjonaci nauk ścisłych, mający pomysły na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki, mieli możliwość zgłosić się do trzech edycji konkursu grantowego „mPotęga”. Jego organizatorem jest Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.
Program „mPotęga” ma na celu zainspirowanie nauczycieli i pasjonatów matematyki do zerwania ze schematami, rutyną lekcji matematyki oraz rozbudzenie u dzieci i młodzieży zainteresowania tym przedmiotem.

Działania w dofinansowanych projektach skierowane są do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i ich rodziców, nauczycieli, pasjonatów matematyki, pedagogów, animatorów – wszystkich tych, którzy chcą poznawać świat matematyki lub chcą pokazać, że matematykę można zrozumieć i polubić.

Dotychczas w ramach 10 edycji Programu przyznano 1464 granty na sumę ponad 7 milionów złotych.

O granty mogły ubiegać się:

  • organizacje pozarządowe;
  • uczelnie wyższe;
  • biblioteki;
  • szkoły podstawowe;
  • grupy nieformalne.

Granty są przyznawane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 oraz 7-8 szkół podstawowych.
Kapituła oceniająca wnioski o dofinansowanie w X edycji Programu wybrała 114 projektów, które otrzymały dofinansowanie od 2 tys. zł do 8 tys. zł. Projekty trwały od 2 do 4 miesięcy, do końca 2023 r.

Więcej na stronie www.mpotega.pl

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.